Радянські мультфільми

Матеріал з Гуляйполе
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Анімаційні бази існували по всій великій території Совка, в одній тільки Москві було їх не менше сотні. Найбільшою після Союзмультфільму, напевно, був Екран. На території саме РРФСР великі майстерні були в Ленінграді, наприклад, Леннаучфільм, Ленфільм. В принципі, при будь-якій великій кінематографічній організації був завжди свій власний відділ з мультиплікаторами. А також в Куйбишеві aka Самара, в Новосибірську, в Казані і взагалі в будь-якому місті, де була своя кіновиробнича база.

Союзмультфільм[ред. | ред. код]

Союзмультфільм — радянська, а згодом — російська анімаційна студія. Відома, як не дивно, своїми мультфільмами. Придатними, хорошими, геніальними в своєму роді мультфільмами. А також такими великими, талановитими російськими авторами, як А. Курляндський, Е. Успенський, А. Хайт, Г. Остер. В наші дні студія функціонує більше як утримувач авторських прав на ~1500 мультфільмів, випущених в кращі часи, зрідка малюючи мульти для іноземців, які в ​​цій країні ніколи не покажуть.

1947[ред. | ред. код]

Коник Горбоконик. Радянський повнометражний мальований мультфільм створений режисером Іваном Івановим-Вано в двох серіях — 1947 і 1975 року. Знятий за однойменною казкою Петра Єршова.

1948[ред. | ред. код]

Квітка-семибарвиця. Радянський мальований мультфільм, який створив режисер Михайло Цехановський за казкою Валентина Катаєва.

Сіра шийка. Радянський мальований мультфільм за мотивами однойменного оповідання Д. Н. Мамина-Сибіряка.

Федя Зайцев. Радянський мальований мультфільм, який створили Валентина і Зінаїда Брумберг за сценарієм Миколи Ердмана та Михайла Вольпина. Фільм приніс сестрам Брумберг гучний успіх і став справжньою подією в післявоєнному кінематографі.

1952[ред. | ред. код]

Червоненька квіточка. Радянський повнометражний мальований мультфільм, створений режисером Львом Атамановим, за однойменною казкою Сергія Аксакова, в 2012 році отримав оцінку 6+.

Каштанка. Радянський мультфільм, який створив режисер Михайло Цехановський методом ростоскопії за однойменною повістю А. П. Чехова.

1954[ред. | ред. код]

Золота антилопа. Радянський мальований мультфільм режисера Льва Атаманова за мотивами індійських казок.