Українська мова

Матеріал з Гуляйполе
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Як окупанти москалі знищували українську мову. Хроніка заборон за 400 років.

Українська мова — велика і прекрасна багатостраждальна повноцінна мова, що базується на основі давньослов'янської мови (західний діалект давньослов'янської мови) якою історично говорять українці; виключно вірний варіант слов'янської мови, злегка зіпсована польською; мова якою говорять українці як з Західної, так і зі Східної України.

Короткий опис[ред. | ред. код]

Російські ватники люблять пиздіти про величезне запозичення слів з польської мови в українську, але насправді кількість польських запозичень в українській зовсім мізерна, всі вони досить пізні і ніякої ролі в мові не грають, майже не зустрічаються в лексиці і ніяк не впливають на архаїчний граматичний лад української. Інша справа древні загальнослов'янські корені слів, часто втрачені в сучасній російській, але це не запозичення. Нічого дивного. Адже українська мова та її основні діалекти сформувалася задовго до Люблінської унії кінця 16-го століття, що утворила державу Речі Посполитої, так що для реального поширення полонізмів в українців не було ґрунту, та власне і часу. Тому говорити, що українська це "російська зіпсована польською" це повний довбоєбізм. Це все одно що говорити ніби «російська це українська зіпсована татарською і фінською». Ідіотичні неосвічені марення. Лінгвісти ридають і падають під стіл, а будь-який студент лігфаку з цього марення лише порже.

Зате, як і в російській, є нечисленні тюркські запозичення. Втім, все це крапля в морі. Реально багато слів в українській, як і в російській, запозичено з германської мовної групи і латинської (запозичення ці йшли в основному через російську і рідше польську і є досить пізніми, переважно в епоху науково-технічної революції).

Якщо говорити про «штучність» мов, то з трьох близькоспоріднених східнослов'янських мов саме російська є «штучною», а ніяк не архаїчна українська. Сучасна російська досить модернова мова, заснована на штучній літературній нормі (котра досить багато запозичила з книжкової церковнослов'янської (півднеболгарської, македонської) мови і пізніше із західних мов (тієї ж французької), що пройшла безліч видозмін і реформ, включаючи реформу Карамзіна) і пішла досить далеко від давньоруського предка. На відміну від неї, українська, як і раніше, досить архаїчна мова, пізня літературна норма якої стала природним відображенням народної мови. Тому близька до давньоруських і деяким більш пізнім староруських діалектів (того ж поморського). Вплив на українську мову виявився мінімальним, що і дозволило йому зберегтися в настільки архаїчному вигляді. З сучасних мов найбільш близька до неї інша західноруська мова – білоруська. Сучасна е російська пішла досить далеко від цих мов, розбіжностей тут куди більше.

І в будь-якому випадку, наявність власної розвиненої письмової норми і настільки значна лінгвістична відстань між цими трьома мовами, не дозволяє говорити про те що вони є діалектами однієї. Це абсолютно різні мови. Що пояснить будь-який студент лінгфаку.

Словниковий запас української мови[ред. | ред. код]

Кількість слів в українській, рашинські поцрєоти свідомо вказують невірно. Вони дають оцінку в 40-60 тисяч слів (дані швидше за все беруть зі стелі). Навіть старі і свідомо неповні українські словники (без діалектизмів і величезного пласту нових запозичень) містять близько 134 тис.слів. Для порівняння словники російської близько 150 тисяч слів максимум (наприклад, свіжий Великий академічний словник російської мови).

Українська мова в період москальської окупації України[ред. | ред. код]

Протягом багатьох років москальської окупації України українська мова всіляко заборонялася. Царська цензура наказувала називати його "малоросійським наріччям".

Українська мова частина серії статей Мова та Комунікації

Мови та діалекти

Англійська моваНімецька моваРосійська моваРуська моваУкраїнська мова

Слова і терміни

LOL WUTShitРаптовоВсім начхатиЄбать ти лохНахуй‏НасправдіНубПонуре лайноХуїта

Прийоми

Reductio ad HitlerumSpeak English or DieTL;DRАдекватна критикаПіздьожРусскій матСпам

Політика мови та комунікацій

Grammar NaziЦензура

Медіа

TelegramІнтернетиКоментаріСоціальні мережіТелебачення

HitlerPikachu.png