Прагматизм

Матеріал з Гуляйполе
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Прагматизм — філософська течія, що базується на практиці як критерій істини і смислової значущості, прийому світу таким яким він є чисто утилітарно; філософія мислення заснована на тому, що як тобі зручно так і дивись на ситуацію всупереч усякому моралфажству і іншому; заперечення необхідності пізнання об'єктивних законів дійсності і визнання дійсним лише того, що дає практично корисні результати; течія в філософії, що визнає істиною не те, що відповідає об'єктивній дійсності, а те, що дає практично корисні результати; діяльність, що випливає не з принципових міркувань, а з корисливих мотивів, міркувань корисності, вигоди.

Прагматики[ред. | ред. код]

Прагматики — послідовники, прихильники прагматизму, як філософської системи. Прагматик це людина, яка вибудовує свою систему вчинків, справ і поглядів на життя в аспекті отримання практично корисних результатів. Все, що поза цими результатами, прагматик елімінує і уникає.

Антонімами прагматизму можна назвати романтизм і відчайдушність.

Походження[ред. | ред. код]

Походження прагматизму пов’язують з ім’ям американського філософа XIX століття Чарльза Пірса, який першим сформулював «максиму» прагматизму. Далі прагматизм розвивався в працях Вільяма Джемса, Джона Дьюї і Джорджа Сантаяни. Серед основних напрямків прагматизму відомі інструменталізм, фаллібілізм, антиреалізм, радикальний емпіризм, веріфікаціонізм та ін.

Приклади прагматизму[ред. | ред. код]

В кінці 20-го — початку 21-го століття в європейській культурі у відповідь на згубні феміністичні цінності розумні чоловіки стали проштовхувати гей-культуру як порятунок чоловіків і головну зброя проти фемінізму і матріархату. В розумних західних країнах тема пішла. Природно тупориле бидло з країн Східної Європи це спершу не приймало все тому, що вони худоба і в них мало прагматизму, тому, що керуються вони не здоровим глуздом і холодним розрахунком, а своїми моралфажними емоціями і відштовхуються від нібито традиційних культурних цінностей. Нібито це огидно і нетрадиційно тому ми проти. Ні б спершу подумати і все зважити, зробити холодний розрахунок без емоцій і зрозуміти, що ця тема дійсно корисна, але ні, бидло буде волати. Від гей-кульутри для чоловіків одна користь, хоча б в тому, що буде менше конкуренції не кажучи вже про купу інших ніштяків. Те тупе бидло не може це зрозуміти так як їм керують емоції. У той же час прагматики все тверезо об'єктивно зважують і роблять як треба, тобто приймають цівлізовані цінності і гей-культуру.

Прагматизм в системі цінностей[ред. | ред. код]

Страшною таємницею і великим одкровенням для бидла буде той факт, що насправді люди можуть жити майже як завгодно: по одному, великими сім’ями, окремо кожна стаь в великих сім’ях, в загальному як завгодно. Тобто можна крутити укладом життя, цінностей та ідеології як завгодно. Тоді до чого йти і як правильно робити? Робити треба тільки так як вигідно саме тобі або вам (якоїсь окремої групи людей: суспільству, країні). Саме в цю сторону і треба гнути і це проштовхувати і підтримувати. Це всі прекрасно розуміють, тому люди і підтримують ті течії в суспільстві, які їм вигідні, чи то революція, держ. переворот або щось ще, і не підтримують те, що їм не вигідно.