Місяць

Матеріал з Гуляйполе
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Місяць — штучний супутник землі для стеження за Землянами

Місяць (англ. Moon) — відомий людям ще з дідько знає якої давнини природний супутник Землі; один з улюблених космічних об'єктів різного роду астрологів і інших шарлатанів (магів), що пов’язують свої знання з космосом; найближчий до Сонця супутник планети (у найближчих до Сонця, Меркурія і Венери, супутників немає); другий за яскравістю об'єкт на земному небосхилі після Сонця і п’ятий за величиною природний супутник планети Сонячної системи.

Технічні характеристики[ред. | ред. код]

Маса (m) 7,3477 • 1022 кг, це 0,0123 або приблизно 1/81 земної. Видима зоряна величина повного Місяця на земному небі −12,71m. Освітленість, створювана повним Місяцем біля поверхні Землі при ясній погоді, становить 0,25 — 1 лк.

Вік Місяця вчені оцінюють в 4,5 мільярда років.

Склад Місяця[ред. | ред. код]

Зовні Місяць виглядає як камінь з слідами водню, гелію, неону і аргону. Оболонка внутрішнього ядра багата залізом, вона має радіус 240 км, рідке зовнішнє ядро ​​складається в основному з рідкого заліза з радіусом приблизно 300—330 кілометрів. Навколо ядра знаходиться частково розплавлений прикордонний шар з радіусом близько 480—500 кілометрів. Місячна кора має в середньому товщину ~ 50 км.

Внутрішнє ядро ​​Місяця мале, його радіус близько 350 км; це тільки ~ 20 % від розміру Місяця, на відміну від ~ 50 % у більшості інших землеподібних тіл. Складається місячне ядро ​​із заліза, з невеликою кількістю домішок сірки і нікелю.

Відстань від Землі до Місяця[ред. | ред. код]

Середня відстань між центрами Землі і Місяця — 384 467 км (0,002 57 а. Е., ~ 30 діаметрів Землі), тобто це найближчий до Землі серйозний космічний об'єкт. Тому багато хто часто цікавиться, скільки часу летіти до Місяця? Якщо по прямій, чого ніколи в реалі не буває, то пішки можна дійти за 9 років (безперервно) зі швидкістю 5 км/год. На автомобілі, зі швидкістю 100 км/год, до Місяця можна доїхати за 160 діб. На літаку зі швидкістю 700 км/год — 20 діб. Сучасний космічний корабель (за мірками кінця 20-го століття), типу Аполлона, добереться до Місяця за 3 доби. Американці свого часу на Аполлоні-11 летіли до Місяця 76 годин, а політ туди-назад зайняв більше 8 діб.

За 1,255 секунди світло, пущене з Землі, досягає Місяця. З радіо хвилею все куди сумніше.

Фантастичні теорії[ред. | ред. код]

Різні письменники-фантасти, обивателі, люблячі наукову фантастику, псевдонаукові телепередачі на божевільних телеканалах, подібних кацапському РЕН-ТВ, і просто божевільні вважають, що Місяць це не просто якийсь супутник Землі, а щось більше.

Антинаукові теорії говорять, що на Місяці давно коїться щось недобре. То НЛО від Місяця вилітають, то навпаки всередину залітає. Багато наукових фріків кажуть, що Місяць порожнистий і що там всередині база інопланетного розуму. Інші довбойоби вірять в те, що на зворотній темній стороні місяця стоїть портал і лежить розбитий інопланетний корабель. Деякі пацієнти вважають, що Місяць є замаскованим механічним штучним супутником Землі, який служить перевалочним пунктом для кораблів інопланетян.

Масло в цей вогонь фантастики підливає і той факт, що навіть в 21-му столітті ніхто з топових держав Землі не хоче летіти на Місяць і будувати там місяцебазу. У 20-му столітті всі радянські та американські програми колонізації Місяця були швидко згорнуті з незрозумілих причин. Але зате багато хто бажає летіти на Марс. Наприклад, НАСА планують перші людські польоти на Марс до середини 21-го століття. Близький Місяць ще не колонізували, але вже миляться на далекий Марс. Це трохи протиприродно. У багатьох створюється відчуття, що на Місяць людям хтось просто заборонив літати.

Кому належить Місяць[ред. | ред. код]

Станом на двадцяті роки 21-ого століття Місяць нікому з Землі не належить. Належність Місяця та інших космічних тіл визначається міжурядовими договорами, головним з яких (за станом на двадцяті роки 21-ого століття) є «Договір про космос» (Договір про принципи діяльності держав з дослідження і використання космічного простору, включаючи Місяць і інші небесні тіла).

27 січня 1967 року США, Великобританія і Совок підписали міжурядовий «Договір про космос». Станом на жовтень 2011 року 126 країн є державами-учасницями Договору. Цей договір визначає основні правові рамки міжнародного космічного права. Цей договір обмежує використання Місяця та інших небесних тіл тільки в мирних цілях і прямо забороняє їх використання для випробування будь-якого роду зброї, проведення військових маневрів або створення військових баз, споруд і укріплень. У договорі зазначено, що жодна держава не може пред’являти претензію на володіння космічним тілом або його частиною, а суверенітет держав поширюється тільки на безпосередньо запущені ними космічні об'єкти.

Цікаво, що в багатьох країнах діють реальні зареєстровані приватні компанії, які на повному серйозі продають людям території на Місяці. І купують, лохи! Мабуть, багато хто не знає, що Місяць за міжнародними договорами нікому не належить.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Всі кратери на Місяці незалежно від величини практично однакової глибини, що, за деякими думками, нібито зовсім протиприродно.

Див. також[ред. | ред. код]

  • Земля
  • Місячна змова — нескінченні холівари космічних масштабів з приводу висадки американців на Місяць в 20-му столітті.
ШОРІ
Планети
Сонячна система: Сонце | Меркурій | Венера | Земля (Місяць) | Марс | Юпітер | Сатурн | Уран | Нептун | Нібіру
Карликові планети: Астероїди | Плутон